Miroslav Marko

Miroslav Marko (62 rokov)

vysoký tlak
vysoký cholesterol
cukrovka
predtým
predtým
-10 Kg
potom
potom

Keď ale prišli prvé náznaky cukrovky, vysoký krvný tlak, cholesterol, hlboko som sa zamyslel. Pomohla mi kniha Miroslava Veselého a dal som za 4 mesiace dole 6 kg. Samozrejme Jojko efekt nenechal na seba dlho čakať.

Kamaráti z tenisu radili Dukanovu, vajíčkovú, ananásovú a inú diétku. Chcel som však na sebe urobiť radikálnu redukciu váhy pod odborným dohľadom, nakoľko váha pri výške 176 cm sa vyšplhala mojou zásluhou na 97,4 kg. Vtedy zasiahla manželka a našla SVET ZDRAVIA.

Čo ma presvedčilo, že ich Osobný výživový plán funguje? Je to individuálny a odborný prístup ku klientovi spočívajúci vo vypracovaní komplexného nutričného plánu na základe krvnej skupiny, metabolického typu, Ajurvédy, celkového zdravotného stavu klienta, v návrhu na doporučené – nedoporučené potraviny, vypracovaní jedálnička, v absolvovaní programu na 6 mesiacov i dlhšie obsahujúceho konzultácie, odporúčania, kontrolu váhy a zdravotného stavu.

Môžem povedať, že slová „bude potrebná veľká miera disciplíny, plánovania, prípravy jedál a samotného varenia“ ma zaskočila, ale výzva tu bola a ja som sa jej zhostil. Na základe jedálníčkov na celý týždeň som získal pravidelnosť v jedení, t.j. 5 krát denne odporúčané jedlá.

Došlo k tomu, že zopár potravín som zo svojho jedálnička vylúčil úplne, niektoré som vymenil za lepšie a dokonca som objavil nové a prišiel im na chuť. Znásobil som pohyb - hrávam turistický tenis, mám bežiaci pás (hlavne v zime) a chodím na Jogu. Je potrebné si nájsť dostatok času, aby sa jednotlivé činnosti Vášho dňa skĺbili.                                                                                                

Môj 6 mesačný program priniesol výsledky a môžem s radosťou chodiť o 10,4 kg ľahší. A viete, človek si to uvedomí až vtedy, keď kúpite 10 kg cukru nesiete ho  v 2 taškách a poviete si „toto nosili moje kĺby, ťahalo to moje srdce“?? 

Som samozrejme rozhodnutý, že svoj ďalší život a s tým spojené moje telo, nebudem napĺňať tukom, ale tým, čo mi ešte pár rokov pomôže prežiť s mojimi vnúčatami, rodinou a priateľmi.

Moja vďaka a bozk patrí v prvom rade mojej manželke. Bez pravidelných konzultácií  a hlavne podpory Mgr. Moniky Búryovej  by sa mi pravdepodobne s mojimi tukmi bojovalo ťažšie.           

Preto veľká vďaka celému tímu Sveta zdravia a želám im veľa klientov, ktorí si povedia, že starať sa o to, čo vložíme do svojich úst, záleží len od nás


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.