Petra Némethová

Petra Némethová (31 rokov)

bolesť chrbta
predtým
predtým
-13 Kg
potom
potom

Ako každá žena, aj ja odjakživa zvádzam boj so svojimi mierami. Nedostala som žiaľ do vienka ideálne miery modelky, o ktorých každá z nás tajne sníva.

Vždy som chcela byť chudšia, krajšia... Ale som skôr z tých žien, obdarených tými povestnými „krásnymi ženskými krivkami“, po ktorých zase na druhú stranu túžia tie z nás, ktoré sú až príliš štíhle a nech robia čo robia nemôžu pribrať. Každý z nás po niečom túži, a my ženy veľakrát práve po tom čo nemáme, čo nám nebolo nadelené. Ja som vždy túžila schudnúť.

Približne pred dvoma rokmi ma kamarátka nahovorila, aby sme skúsili funkčný tréning. Posilňovne plné ľudí ma nikdy veľmi nelákali, ale toto bolo iné a zaujalo ma to, a tak som sa na to dala. Kamarátka, ktorá ma k nemu dostala, pri ňom žiaľ nevytrvala, ale ja odvtedy cvičím pravidelne a veľmi mi to pomohlo. Vďaka správne voleným cvikom pod dohľadom osobného trénera sa mi podstatne zlepšila kondička a sformovalo telo.

Avšak to bol len začiatok dlhej cesty. Tréning mi totiž výrazne pomáhal, ale ručička na váhe sa žiaľ nijak rapídne nehýbala. Na úpravu váhy totiž len samotný pohyb nestačí, hoci by bol akokoľvek intenzívny. Snažila som sa to však neriešiť, ako som to spravidla robila po všetky roky predtým.S tréningom som neprestala, pokračujem v ňom dodnes, ale na to aby sa niečo zmenilo bol potrebný aj ďalší veľmi dôležitý krok, a to kompletná zmena stravovania.

K tomu som sa dopracovala zhruba pred rokom, keď som kvôli veľkému vypätiu a stresu v práci začala trpieť silnými bolesťami krížov. Mala som také silné bolesti, že som mala problém sa sama vôbec obliecť, a obliecť si ponožky a obuť topánky bolo pre mňa priam utrpením, a nebyť môjho obetavého partnera asi by som chodila bosá.

Keď sme situáciu preberali s trénerom, uvažujúc ako viesť ďalej moje tréningy, nadhodil, že by bolo dobré zhodiť pár kíl, aby som zbytočne svoje kríže nezaťažovala viac ako je treba. A hoci moje zdravotné problémy pramenili predovšetkým z pracovného stresu a vyčerpanosti, a teda boli hlavne psychického pôvodu, vedela som, že má nepochybne pravdu. Vedela som to už predsa celé roky predtým...

Vďaka svojmu trénerovi som sa tak dostala do Sveta zdravia, ktorý sa zameriava na poradenstvo pri zdravom chudnutí. Vzhľadom na spoluprácu fitnes centra, kam chodím cvičiť, a Sveta zdravia, som mala prvú vstupnú konzultáciu zadarmo, tak som si povedala, že to skúsim, veď za pokus nič nedám. A tak som sa dostala k svojej výživovej poradkyni, Veronike, s ktorou spolupracujem dodnes.

Hoci som na prvú konzultáciu išla so zmiešanými pocitmi, nevediac čo ma čaká a čo sa z toho napokon vykľuje, po rozhovore s Veronikou som hneď vedela, že do toho pôjdem. Hneď na konzultácii sme sa dohodli na intenzívnom ročnom programe, aby som tak mala dostatok času v pokoji bez stresov dosiahnuť cieľ aký sme si spolu stanovili. Absolvovala som vzápätí aj krvné testy a prehliadku u lekára a chudnutie sa mohlo začať.

Na ďalšom stretnutí som dostala na mieru vypracovaný jedálniček, ktorý mal byť mojím poradcom v mojom novom stravovaní. Aj keď som vedela, že to nebude ľahké, keď som tam sediacoproti svojej výživovej poradkyni počúvala čo všetko musím zo svojho jedálnička vyradiť, čoho sa musím vzdať, nebolo mi všetko jedno. Pri predstave, že sa ako milovník syrov musím väčšiny z nich zriecť, mi bola až do plaču. A to nehovorím o paprikách a paradajkách, ktoré som vždy milovala, a boli prirodzenou súčasťou mojej stravy po roky predtým. A to nebolo všetko...

Keď sme si spolu prešli celý jedálniček, mala som doslova slzy na krajíčku, a na chvíľu som aj zapochybovala na čom som sa to dala, či to radšej nevzdať, ale nevzdala som a som rada.

Hoci to nebola vždy ľahká cesta, a ešte zďaleka sa nekončí, dnes už s radosťou môžem povedať, že po vyše roku chudnutia pod dohľadom mojej výživovej poradkyne Veroniky, som chudšia o takmer 14 kíl, a cítim sa oveľa lepšie a sebavedomejšie ako kedykoľvek predtým.

Mám za sebou riadny kus tvrdej práce, ale stálo to za to. Samozrejme, že ešte stále to nie je ideálne, ale konečne som so sebou spokojná. Za posledný rok som prešla kompletnou premenou, zmenila som radikálne svoj životný štýl, a mám z toho veľkú radosť. Pravidelne sa hýbem, minimálne trikrát až štyrikrát do týždňa, a dokonca s radosťou. Pravidelne sa stravujem, päťkrát denne. A hlavne sa stravujem zdravo.

Obmedzila som potraviny, ktoré mi nerobia dobre a obohatila som svoj jedálniček o mnoho nových potravín, ktoré som predtým vôbec nekonzumovala, niektoré dokonca ani len nepoznala. Skúšam rôzne nové recepty a čoraz viac ma to baví a teší. Ale čo je ešte lepšie teší sa z toho aj môj priateľ, ktorý sa bez akéhokoľvek reptania dal na zdravý životný štýl spolu so mnou a po každé sa teší keď skúšam nejaký nový zaujímavý recept, a to je pre mňa veľkým hnacím motorom vpred.

Na tejto méte by som však nebola nebyť mojej neúnavnej poradkyne Veroniky. Patrí jej moja veľká vďaka za všetko čo pre mňa urobila, za jej obrovskú trpezlivosť a za jej podporu. Za to, že to so mnou nevzdala. Nebyť jej nebola by som tam kde som dnes. Takže ešte raz velikánske ďakujem!

No ešte niekomu by som sa chcela veľmi pekne poďakovať, niekomu kto pri mne celý ten čas stál, a bol mi neskutočnou oporou, a to môj priateľ. Pre neho som bola rovnako krásna vždy, aj pred chudnutím aj teraz, no napriek tomu ma bezmedzne podporuje a úprimne sa teší z každého môjho úspechu, malého či veľkého.  A za toto všetko ti LÁSKA patríjedno obrovské  ĎAKUJEM!!!


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.