Jana Poláková

Jana Poláková (37 rokov)

predtým
predtým
-7 Kg
potom
potom

Chudnite pomocou nutričnej typológie - táto reklama v regionálnych novinách ma oslovila. Ale aj tak som si povedala, že som už toho vyskúšala dosť a nič mi nezabralo. Prečítala som toho neúrekom, teóriu som ovládala ľavou zadnou. Ale praktická časť nebola taká jednoduchá. Napriek tomu, som si  vyhľadala stránku na internete, našla som kontaktný formulár a vyplnila ho. Na druhý deň mi volala veľmi milá slečna, s ktorou som sa dohodla na stretnutí. 

Toto stretnutie prebiehalo veľmi dobre. Slečna Terezka bola veľmi milá, príjemná. Odvážila a odmerala ma. Keď mi boli prečítané výsledky skoro som sa od hanby prepadla. Nie pred sl. Krajčiovou, ale sama pred sebou. Vedela som, že mám nadváhu a vedela som aj, že je to až 20 kg. Vedela som aj o nie dobrom pitnom režime, o vysokom viscerálnom tuku. Ale viete ako to chodí, pokiaľ sa Vás to konkrétne netýka, tak to neriešite. No, výsledky mi otvorili oči. Zrazu som bola rozhodnutá, že to chcem zmeniť. Chcem schudnúť! 

O niekoľko dní sme sa znovu stretli, dostala som svoj stravovací plán, vysvetlenie ako mám skladať jedlá počas celého dňa. Domov som išla so zmiešanými pocitmi. Na jednej strane som sa tešila, že mám jedálníček, na druhej strane som zistila, že sú v ňom potraviny, ktoré ľúbim ale nemôžem ich jesť. Celý deň som doma listovala v papieroch a rozmýšľala, ako to budem zvládať, ako budem variť pre celú rodinu. 

Prvé dni som jedávala veľmi malé porcie, na nič som nemala chuť. V priebehu troch dní mi padli 2 kg dolu. Vedela som však, že sa zle stravujem. Nevedela som odhadnúť veľkosť porcií. Obrátila som sa na moju poradkyňu sl. Krajčiovú. Poslala mi podrobné informácie o porciách a potom to už celkom išlo. 

Prišiel deň prvej kontroly. Hmotnosť pekne klesla, čo ma veľmi tešilo. Ale vedela som, že číslo na váhe  neukazuje všetko, čo sa s telom deje. No výsledky boli ukážkové. Bola som tak prekvapená, až mi vyhŕkli slzy do očí. Neverila som, že na prvý krát to bude také dobré. Povzbudená výsledkami aj mojou špecialistkou som išla bojovať ďalej. 

Niektoré z ďalších kontrol boli milým prekvapením, pretože som si myslela, že robím veci zle, inokedy to bolo opačne. Ale vždy som odchádzala povzbudená. S mojou špecialistkou sme hľadali nové zdravé potraviny, ktorými môžem nahradiť hlavne sladkosti. Milujem sladké, ale neviem sa ho vzdať. 

Naučila som sa, čo mám jesť, čo si môžem s čím skombinovať. Zistila som, že zdravý životný štýl nebolí, práve naopak, cítim sa plná energie. Aj zdravotné problémy pominuli. Keď sa zamyslím nad tým, ako som sa posledné mesiace stravovala, neviem pochopiť prečo som sa toho bála. Vôbec to nie je zložité, ani drahé. Keď sa chce, tak sa dá všetko.  

Zatiaľ som schudla tak takmer 11 kg. Pre niekoho to je možno málo, ale pre mňa je to veľký úspech,  z ktorého sa veľmi teším. Dokážem sa postaviť pred zrkadlo bez toho aby som na seba nadávala. Páčim sa sama sebe. Myslím, že to je podstata celého programu – byť so sebou spokojná, mať „zdravé“ sebavedomie. 


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.