Ján Lašo

Ján Lašo (39 rokov)

predtým
predtým
-14 Kg
potom
potom

Odmalička som mal vrodené predispozície a sklony k vyššej hmotnosti. Trpel som detskou obezitou, čo ma neskôr priviedlo k rôznym diétnym pokusom až k hladovkám. Prvým popudom bolo si dokázať, že dokážem opäť schudnúť a už natrvalo.

Po návšteve poradne Sveta zdravia v Nitre som si najskôr nebol istý, či môj opätovný pokus schudnúť nebude zbytočný. Na vstupnej konzultácii som bol zhrozený zo svojich výsledkov, pretože som mal skoro 125 kíl! Moja špecialistka Lenka Ružová ma motivovala a následne mi pomohla si v hlave všetko správne nastaviť.

Predtým nebol večer problém zjesť 5 chlebov, čipsy, oriešky, čokoládu a tešiť sa z toho ako sa najem. Od odovzdania jedálneho plánu v marci som zmenil svoje stravovacie návyky a začal som s kamarátom pravidelne cvičiť v posilňovni a plávať. Najväčším problémom bolo, ako fungovať v práci. Zlom bol v tom, že som sa rozhodol urobiť niečo zdravé pre seba a všetko sa dalo zvládnuť.

Prvé 3 mesiace som bol taký nabudený, že som nemal žiadne prehrešky. Potom prišli stretnutia s priateľmi asi 1x týždenne a vyskytli sa nejaké porušenia. Lenka ma naučila ich správne vykompenzovať a vrátiť sa do správnych koľají. Keď som sa nastavil na správny režim, tak to už v podstate šlo samo. Podarilo sa mi to a myslím, že úspešne.

Schudol som 27,6 kg, zmizlo mi pálenie záhy a upravil sa mi zdravotný stav. Stálo to určitý obnos peňazí, ale táto investícia do môjho zdravia sa určite oplatila a nemám čo ľutovať. Vedel som, že nie je zdravé, akým trendom žijem, avšak až návšteva poradne v Nitre ma motivovala a doviedla ma k vytúženému cieľu zdravo schudnúť.

Chcem naďalej fungovať v tomto životnom štýle, pretože to nie je diéta, ale vyvážená strava.


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.