Kvetoslav Kmec

Kvetoslav Kmec (52 rokov)

vysoký cholesterol
bolesť chrbta
predtým
predtým
-12 Kg
potom
potom

Večer, po neskorom príchode z práce plnej stresu a sedenia pri počítači, som si zacvičil na naovozakúpenom stepperi s možnosťou výkrutov. V noci som sa zobudil s pocitom búšenia srdca a krútenia hlavy. Spať som nemohol po ležiačky, musel som v sede.

Ukázalo sa, že vyše mesiaca som musel spať v sede. Skúste si to a zistíte, aké je to nepríjemné. Veľmi nepríjemná bola neschopnosť udržať sa vzpriamene tak v sede, ako aj pri státí a pri chôdzi. Neustále som akoby šiel spadnúť a iba s ťažkosťami som sa udržiaval v rovnováhe. Problémy s chôdzou pretrvávajú dodnes, na beh ešte nemôžem pomyslieť.

Diagnóza lekárov znela: oslabenie osového chrbtového svalstva.  EKG bolo viac-menej v poriadku, CT hlavy a chrbtice už v poriadku nebolo - posunuté platničky na krčnej šiji a bedrovej chrbtici. Neurológ nariadil pravidelné cvičenia, plus predpísal tabletky na celkové upokojenie organizmu.

Cvičiť som začal pilne každé ráno a každý večer, tabletky som po čase vynechal.  Cítil som však, že predpísané cvičenia sami osebe nestačia, tak som na internete našiel aj ďalšie, ktoré sa mi osvedčili. Išlo hlavne o ocviky na posilnenie bokov a sedacích svalov.

Stále to však nestačilo, preto som sa rozhodol vykonať ešte dve veci: začal som chodiť k číňanom na masáže a akupresúru a zároveň som na internete hľadal spoločnosť, ktorá sa zaoberá zdravým stravovaním. Už dlhšie som cítil, že mám nadváhu a že moje trávenie a stolica nie sú v poriadku.

Som veľmi rád, že z internetu som si vybral firmu "Svet zdravia", ktorá úplne zmenila moje stravovacie návyky a aj celkový pohľad na stravovanie. Myšlienka "nikdy nebyť hladný" je úžasná a úplne iná, ako boli moje predošlé predstavy o stravovaní.

Som vďačný "Svetu zdravia" aj za diagnózu "porucha metabolizmu tuku", o ktorej som predtým nevedel a smutné je, že ani moji lekári. A tí to mohli vedieť, keďže zvýšenú hladinu cholesterolu mi diagnostikovali už dávno.

Za rok konzultácií vo "Svete zdravia" som schudol o 15 kg, upravili sa mi hodnoty vody, tuku a svaloviny. Do budúcna potrebujem ešte znížiť hodnotu viscerálneho tuku.

Svet zdravia mi ukázal cestu, po ktorej musím ďalej kráčať sám.

Moje obrovské poďakovanie patrí môjmu strážnemu anjelikovi Zdenke Havettovej, ktorá sa celý čas o mňa starala a ktorá má hlavnú zásluhu na podstatnom zlepšení môjho celkového zdravotné stavu.


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.