Drahoslava Bošanská

únava
bolesť nôh
detoxikácia
predtým
predtým
-29 Kg
potom
potom

Od 14.5.1976 – 14.9.1976 som mala 100 kg (pribratých 30 kg). Od vtedy samá diéta – stále to bol len jojo efekt. Nejedla som – schudla som – ochorela som – začala som jesť – pribrala som a vždy som pribrala viac a viac.

Asi pred 20 rokmi som už bola na 130 – 140 kg a v roku 2014 som začala chodiť o dvoch barliach a stále som priberala, napúchali mi nohy, strácal sa mi hlas, necítila som sa dobre.

Keď som sa sťažovala lekárom bolo mi povedané: „Vždy ste boli silná a boli Vianoce, Veľká noc ... „ a tak ďalej. Ja som skoro už nič nejedla, len mäso a zeleninu a ovocie. Žiadne prílohy, polievky, obilniny a stále som jedla menej a menej a kilá sa aj tak naberali.

V januári v roku 2015 mi dali ATB na ten zachrípnutý hlas. Prvá dávka nič, po druhej dávke som ochorela, nevedela som dýchať, tak ma poslali na pľúcne a tam som skoro vkuse jedla ešte 10 dávok ATB a hlas sa stále nezlepšoval + hormóny.

Okolo apríla 2015 mi začala opúchať noha stále viac a viac a lieky na odvodňovanie boli slabé. Postupne som začala mať 180 kg. Nevládala som sa ani hýbať, len som spala, ležala, skoro nič nejedla.

V auguste 2015 som sa vypýtala do nemocnice. Po vyšetreniach na kardiológii, kde mi zistili defekty na srdci ma začali odvodňovať, ale intenzívne. A potom ma preložili na Zobor na pľúcne. Ani na kardiológii mi neverili, že nič nejem a povedali mi, že takáto by som nemohla byť, keby nič nejem (MuDR. Koiš).

Na nohe som mala 2 cm ranu a denne mi vytieklo aj 2 l vody. Na Zobori som sa dostala k MuDr. Jozefovi Weberovi, ktorý mi jediný veril (aj keď zo začiatku moc nie, ale keď mu manžel povedal ako to je, nasadil mi okrem liečby aj diétu, a to jedálniček, na aký som bola zvyknutá – zelenina, ovocie, syry). Za 3 týždne som vymočila skoro 30 kg. Keď ma prepúšťal, poradil mi Svet zdravia v Nitre, a tak som sa k vám objednala (Ing. Krajčiovej).

Začala som k vám chodiť v septembri 2015 a mala som vtedy 142 kg. Od januára 2016 som začala opäť chodiť po vlastných. Každý deň viac a viac. Najprv 5 m . . . teraz prejdem 600 m. Viem, že to nie je veľa, ale teším sa aj z toho.

V decembri 2015 mi aj noha prestala opúchať. Po byte už chodím aj bez palíc, invalidný vozík je minulosť. Podľa vašich doporučení som zmenila úplne stravu. Teraz jem tak veľa, že sa každý čuduje, celý deň si neľahnem, nie som unavená. Až nato srdiečko sa cítim výborne.

Minulý rok v auguste mi dávali polroka života. Srdiečko by vraj potrebovalo transplantáciu, ale dúfam, že ešte trošku vydrží a s vašou pomocou už nepriberiem.


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.