Miroslav Ridilla

Miroslav Ridilla (53 rokov)

vysoký tlak
vysoký cholesterol
bolesť kĺbov
únava
predtým
predtým
-8 Kg
potom
potom

Hovorí sa, že predsavzatia prijaté na Silvestra sa nenaplnia. U mňa to však funguje. Pred piatimi rokmi som si pri novoročnom prípitku povedal, že prestanem fajčiť. A odvtedy nefajčím. Ľudia sa vyhovárajú na pevnú vôľu.  Ale všetko je v našej mysli a je to o tom, či chceme alebo nechceme. Všetko ostatné sú prázdne reči.

Minulý Silvester som si definitívne povedal, že schudnem. Moja váha sa pri 172 cm výške vyšplhala až na 104 kg! V mojom veku (50rokov) sa k tomu pridružil zvýšený tlak, cholesterol, bolesti kĺbov a celková únava. Bol najvyšší čas niečo s tým robiť.

Začal som "zdravo" a málo jesť, hýbať sa, eleminovať stres... Váha klesla, ale potom zase stúpla, bolo to ako na hojdačke. Začal som pochybovať o tom, či sa schudnúť vôbec dá.

Na odporúčanie som navštívil pobočku Svet zdravia. Príjemné prostredie, personál a celkový prístup ma presvedčil skúsiť to. Zo začiatku som bol mierne skeptický. Ako sa môže dať schudnúť tým, že budem viac jesť, nemusím brať "zázračné" tabletky a v posilovni sa nemusím zodrieť do úmoru?

Celé kúzlo sa ukrýva v jedinečnosti každého z nás, v našom metabolizme. Po dôkladnej diagnostike môjho zdravotného stavu a životného štýlu mi p. Onačilová ozrejmila, aký mám typ metabolizmu a odporučila mi, čomu sa mám v strave vyhýbať a naopak, aké potraviny sú pre moje telo prospešné. Vypracovala mi jedálniček. Bol som prekvapený, keď mi povedala, že musím jesť častejšie a množstvo, vraj nie je primárne až také podstatné.

Zopár potravín som zo svojho jedálnička vylúčil úplne, niektoré som vymenil za lepšie a dokonca som objavil nové a prišiel im na chuť. Schválne nepíšem ktoré, pretože toto je veľmi individuálne. Zopár mojich známych, ktorí videli na mne výraznú zmenu, pustili sa do chudnutia tiež. Ich metabolický typ je iný, to čo ja nemôžem, oni áno a naopak. Preto nedávam rady na konkrétne potraviny.

Po prvom mesiaci som schudol 3 kg, po šiestich 14 kg. Teraz som na 90 kg a mojim cieľom je 85 kg. Tlak sa mi znížil, kĺby ma nebolia a únava je preč.

Bez pravidelných kontrol a hlavne podpory p. Onačilovej a p. Kokavcovej by som pravdepodobne takýto úspech nedosiahol a naďalej by som "hádzal flintu do žita", že sa schudnúť nedá.

Dá sa, len treba chcieť!


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.