Gabriela Selecká

Gabriela Selecká (51 rokov)

bolesť kĺbov
predtým
predtým
-27 Kg
potom
potom

Od malička som bola „dobre“ živeným dieťaťom. V puberte na strednej škole som počas prázdnin síce výrazne schudla, ale napriek tomu som nikdy nepatrila medzi štíhle „tintítka“. S výškou 172 cm a hmotnosťou okolo 75 kg v mladosti, som sa však vedela zohnúť k šnúrkam na topánkach, ľahké športovanie mi nerobilo problém, a ani chôdzou po schodoch som sa veľmi nezadýchala.

S pribúdajúcimi rokmi, rodinným spôsobom života, mi postupne začali pribúdať aj kilečká. Bojovala som s nimi rôznymi diétami, viac – menej neúspešne, známy jo-jo efekt sa vždy prejavil. A keď som pred 13. rokmi prestala fajčiť, kilá sa ma držali ešte viac. Hľadala som rôzne možnosti podpory a motivácie, ako schudnúť a zbaviť sa kíl.

Keď mi pri diagnostikovaní artrózy v kolenách povedala doktorka, že mám schudnúť, vážne som sa nad svojím životom zamyslela. Hľadala som možnosti, ako schudnúť... V tom čase som narazila na relácie „Jste to, co jíte“, a závidela som odhodlanie a úspechy hlavných aktérov, a aj to, že sa im niekto venuje a podporuje ich.

V tomto období pred Vianocami, som stretla bývalú kolegyňu, ktorá úžasne vyzerala, bola o niekoľko desiatok kíl ľahšia, žiarila optimizmom a spokojnosťou. Mala presne to, čo som chcela aj ja, cítiť sa zdravšie, krajšie a spokojnejšie. Tá mi odporučila nasmerovať kroky do bystrickej pobočky Sveta zdravia.

A tak som sa vybrala na stretnutie s mojou poradkyňou Monikou Búryovou. Milá, usmiata. Monika mala vždy motivujúce slová a rady. Odvážila ma, stanovila režim, potraviny, a povedala, že to zvládneme. A tak začal môj nový život.

Keď môj muž varil pred Vianocami 2014 domácu šunku podľa relácie „Jste to, co jíte, ja už som (zatiaľ tajne) konzultovala svoj zdravotný stav vo Svete zdravia. Monika mi „naordinovala“ pravidelné jedenie, veľa vody a pohybu. Bola som veľmi disciplinovaná „pacientka“ a odhodlaná skoncovať so „starým tučným životom“.

Po mesiaci som predstavila svoje plány v rodine, ktorá ma podporovala, a zmenu v stravovaní dokonca uvítala. Začalo sa mi dariť, už pri strate prvých kíl sa mi zdalo, že môžem lietať. Vynechala som bielu múku, chlieb, moje milované údeniny a suché salámy.

Nové potraviny zaradené do jedálnička mi chutili, postupne som skracovala čas prípravy jedla na druhý deň, do práce som si nosila za tašku „proviantu“. Obľúbila som si aj atypické prílohy ako pohánku, pšeno, bulgur...Prípadné prehrešky, ako občasné zjedenie obľúbených halušiek s bryndzou alebo zmrzliny, som nahrádzala pohybom.

Po ôsmich mesiacoch mi pravidelná podpora a rady poradkyne Moniky Búryovej, motivácia rodiny a kolegov, pomohla schudnúť 27 kilogramov. „Nový“ život mi priniesol zlepšenie zdravotného stavu, zvýšenie sebavedomia, obdiv okolia a nový šatník.

Keď sa pozriem na uplynulé obdobie dozadu, môžem povedať, že to nebolo až také ťažké a stálo to za to. Ďakujem pobočke Sveta zdravia v Banskej Bystrici a Monike Búryovej za nový život.

Všetkým, ktorí potrebujú pomoc pri redukcii hmotnosti, návštevu Sveta zdravia rozhodne odporúčam.


* Výsledky klientov prezentované na webe nie sú typické. Výsledky každého klienta sú individuálne. Vždy záleží na prístupe klientov a dodržiavanie navrhnutých odporúčaní od našich špecialistov.